Štěňátka vrhu A - Prvních 8 týdnů

23.07.2023

Dne 23. 7. 2023 se nám narodilo 5 chlapečků a 3 holčičky. Všichni se mají čile k světu a Elishka se hned skvěle chopila role matky.

Již máme zadaná všechna štěňátka, děkujeme :)


Andrew Mathyas, Aston William, Anacardia Cashew, Archie Goat, Aslan Von, Alexis Enzo, Aria Sima, Antoinnette Theresa

1. Týden

Spíme a jíme, spíme a jíme, spíme a jíme :D

2. týden

Spíme, jíme, plazíme se, kvičíme, spíme, jíme, plazíme se, kvičíme, sedli jsme si!

3. Týden

Ke konci třetího týdne poprvé zkoušíme dávat štěňátkům mlíčko a vypadá to, že všem chutná. Miminka už tolik nespí a začínají první šarvátky. 

Budoucí majitelé jsou denně zásobeni informacemi a fotkami, jak se štěňátkům i Elince daří. Ta už si od miminek i ráda odpočine a utíká si lehnout do svého pelíšku.

4. týden

Štěňátka v tomto týdnu už pijí mléko s piškoty nebo kaši a stále se dokrmují od Elishky.

Začínají nás navštěvovat první zájemci, kteří s námi prožívají každý den od prvního dne hárání  a postupně si vybírají své miláčky do rodin. Každé štěně už má tak své oficiální jméno, kterým je oslovujeme a vytrvale mazlíme. :)

5. týden

Štěňátka už pomalu přijímají i tužší stravu jako je rozvařená rýže s masem nebo granule zalité kuřecím vývarem. Návštěvy budoucích majitelů pokračují a miminka už začínají pěkně řádit. :)

Výběh z pergoly jsme zvětšili do zahrady, aby měla štěňátka více místa na blbnutí a v zahradě pomalu prozkoumávají terén. 

6. týden

6 týden už jedeme bomby. Konečně i poslední Aslan viděl svoji majitelku a byla to láska na první pohled. Štěňata se mají čile k světu a na zahradě je to náležitě znát. Pomalu se loučím s keříky a malými stromky. Elince berou hračky a už mezi sebou bojují, kdo je tu pánem.

7. týden

Štěňata už řádí po celé zahradě a poznávají svět. Rodiny se pečlivě připravují na příchod nového miláčka do rodiny a my máme za sebou čipování, očkování a genetické testy na ICT. 

Připravené jsou již smlouvy a rady, jak se chovat když přijde štěňátko do nového prostředí. Pomalu už kompletujeme i balíčky, které si s miminky majitelé odvezou. S tím přichází i lítost nad náročným závěrem týdne a chystaném loučení. Hřeje mě ale u srdce pocit, do jak skvělých rodin se náš první odchov dostane.  

8. týden

Poslední týden štěňátek u maminky probíhal krásně. Každého jsme si pomazlili a pomalu se loučili. Doplnili jsme výbavičky, zkompletovali smlouvy a informace pro nové majitele. 

Teď už všechna štěňátka rozdávají lásku a dělají radost ve svých nových rodinách a pomalu si zvykají.

My utřeme slzy, oklepeme se a budeme s radostí a dojetím koukat, jakým směrem se Elinky štěňátka ubírají.