Březost

19.06.2023
20. 5. 2023

Krytí fenečky s krycím psem Dastym od Rybníka Kamenný. Pes je velmi kvalitní jedinec jak po stránce exteriérové, tak stran loveckých i behaviorálních. Oba psi jsou klidné povahy a krytí proběhlo bez potíží.

21. 5. 2023

Opakování krytí.


15. 6. 2023

 Potvrzená březost ultrazvukem. Přijímáme rezervace na štěňátka.

Elisha méně žere a hodně odpočívá. Jinak se ale raduje a ještě raději se mazlí. Už teď se těšíme na 22.6., kdy nás čeká další ultrazvuk a snad i lepší přehled o počtu miminek. Porod je očekáván kolem 63. dne březosti, tedy kolem 20.7. a my už se pomalu začínáme připravovat na příval štěňátek. 

Tento týden začne Ela postupně přecházet na těhotenské granule a výživu, aby byla ona i miminka zdravá a silná.

25.6.2023

Druhý ultrazvuk (22.6.) jasně odhalil 5 štěňátek a další dva skryté za moč.měchýřem. Předpoklad je tedy 7-10 miminek.

Dva dny chladnějšího počasí Elince prospěli a užívala si čas venku. Ve velkých teplech se zdržuje doma na chladné dlažbě a chladí se. Vysoké teploty jsou zatím jediná věc, která je proti nám. 

My jako chovatelé už postupně nakupujeme rozlišovací mašličky a obojky, deky pro budoucí majitele pejsků a podložky, abychom byli připraveni na porod. Kdo je připraven-není překvapen a tak už máme na cestě i náhradní umělé mléko a lahvičky. Na mysl nám také přichází první jména. :)

7.7.2023

Dva týdny před porodem už na Elince začíná být březost vidět víc a víc. Nejraději leží v průvanu a doufá alespoň v lehký pohyb větru. Spánek je hlavní náplní dne :) 

Tento týden jsme kompletně přešli na štěněčí granule, Elisha je zvládá skvěle a zpátky získala chuť k jídlu. 

My máme vypsaných přibližně 20 jmen pro holčičky i chlapečky a nyní začne ten pravý boj o prosazení oblíbených jmen, aby se něčím vyznačovaly a dobře zněly k naší chovatelské stanici.  Svými nápady mohou přispět i zájemci o štěňátka, pokud má pro ně jméno osobní význam. 

17. 7. 2023

Elinka je dnes 59. den březosti. Už je tedy na čase mít vše připravené. Včera nás navštívili již potřetí zájemci o štěňátko  a jako vždy to bylo velmi příjemné posezení. Elisha už návštěvu vítala s nadšením a po dlouhé době byla opět plná energie. 

Dnes poprvé cítíme, že se blíží den D. Elinka je neklidná, hodně polehává, mění místa odpočinku. Občas cítí nevolnosti. Je vidět, že je něco jinak a pro nás je to impulz, že se máme mít na pozoru. Připravili jsme tedy porodní box a ostříhali jí bříško. Připravené máme i rozlišovací pásky, mléko a lahvičky. Od teď už Ela nezůstane ani chvilku sama i díky mé mamince, která přijela hlídat a vyčkávat na porod. 

23. 7. 2023    Porod

První známky, že se porod blíží se začaly projevovat ve čtvrtek v noci na 21.7. Elinka už v pátek nežrala, polehávala a hodně funěla. V sobotu v 17:12 praskla voda, ale ani za dvě hodiny se nerozjeli kontrakce, proto jsme se rozhodli jet pro jistotu na veterinární kliniku do Hradce Králové, kde byl Elince zaveden žilní vstup a s postupem hodin se začal vyvolávat porod. Elinka byla moc statečná a mezi 23:00 a 4 ráno spontánně porodila pět chlapečků a tři holčičky. V 5:40 jsme si přivezli všechny domů a začalo seznamování s členy rodiny. :)

Budoucí majitelé byli s námi na telefonu a krásně nás podporovali během celého porodu. Jsem vděčná jaké budoucí majitele miminek jsme si vybrali.